Wataha – Nie dorżniecie nas!

Informacje, wiadomości i fakty.

Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy
WatNDN

Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Do aresztu trafi 21–latek, na którym ciąży sześć zarzutów, w tym dotyczący sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Gdańsku. Według nieoficjalnych informacji podejrzany to wnuk b. prezydenta Lecha Wałęsy. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.

Prowadził pijany, znieważył policjantów. Pięć zarzutów dla wnuka Wałęsy

 

Pięć zarzutów, w tym dotyczących jazdy po pijanemu, uszkodzenia trzech aut i znieważenia policjantów postawiono zatrzymanemu w niedzielę w Gdańsku…

O decyzji sądu poinformował PAP rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.

Sąd Okręgowy na wtorkowym posiedzeniu rozpatrywał zażalenie prokuratury na decyzję sądu niższej instancji z ub. tygodnia, uznającej, że wobec Dominika W. wystarczy zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 10 tys. zł kaucji.

– Sąd odwoławczy uznał, że na obecnym etapie postępowania poręczenie majątkowe nie jest środkiem, który w należytym stopniu zabezpieczy jego tok. Sąd wskazał na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa – bezprawnego wpływu na na tok postępowania przygotowawczego – wyjaśnił Adamski.

Sześć zarzutów

Tydzień temu 21–letniemu Dominikowi W. postawiono sześć zarzutów. Pięć z nich postawiła policja, szósty – najpoważniejszy – prokuratura. Prokuratorski zarzut dotyczył „sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym”. Czyn taki zagrożony jest karą do 8 lat więzienia. 21–latek nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk wyjaśniała, że zarzut umotywowany był tym, że mężczyzna prowadził auto w stanie nietrzeźwości i nie mając uprawnień. Kierując poruszał się od krawędzi do krawędzi jezdni, wjeżdżał również na chodnik, zmuszając pieszych do ucieczki i wykonywał manewry, w efekcie których uderzył w inne pojazdy.

Policja przedstawiła Dominikowi W. m.in. zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze informowali, że badania toksykologiczne krwi wykazały, iż mężczyzna miał 1,88 promila alkoholu w organizm

 

Pełen artykuł można przeczytać pod adresem: Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other