Wataha – Nie dorżniecie nas!

Informacje, wiadomości i fakty.

Cyberbezpieczeństwo, media, internet.

Komisja Sprawiedliwości PE przepuszcza przepis o autocenzurze i daje zielone światło do negocjacji trójstronnych w sprawie Jednolitego Rynku Cyfrowego.

20 czerwca Komisja Sprawiedliwości Parlamentu Europejskiego zagłosowała za nadaniem mandatu dla Axela Vossda do prowadzenia negocjacji z państwami członkowskimi w ich imieniu oraz o autocenzurze treści.

Wyżej wymieniony polityk zaproponował rozwiązania, które w rażący sposób wpłyną na wolność użytkowników internetu, szczególnie dwóch punktów nowego „produktu” biurokracji Brukselskiej – 11 i 13 „Jednolitego Rynku Cyfrowego”. Raport ten, zaakceptowany przez KS PE ( 15 posłów głosowało za) powoduje przejście do następnego punktu procedowania dokumentu. Julia Reed z Europejskiej Partii Piratów/Zielonych podaje  na swoim koncie twitterowym, że za JRC głosowali zarówno eurosceptyczni jak i euroentuzjastyczni politycy.

Proponowane rozwiązanie jak powstrzymać dalsze procedowanie do rozmów trójstronnych polega na wykorzystaniu artykułu  69c(2)  PE, 

Pozwoli to na poddanie pod głosowanie mandatu do negocjacji podczas sesji plenarnej 2- 5 lipca, jeżeli wniosek zgłosi 1/10 parlamentarzystów ( 76 osób).

 

Czerwiec 20, 2018 Parlament UE (KS) głosowanie nad raportem
Lipiec 2–5 albo Sierpień 10–13 2018 Parlament UE Głosowanie nad rozpoczęciem konsultacji trójstronnych
Następnie Trójstronne negocjacje Zamknięte rozmowy miedzy parlamentem UE i Komisją
Następnie Parlament UE Ostateczne głosowanie

 

15 posłów do PE głosowało za narażeniem naszego Internetu na niebezpieczeństwo, ale Parlament Europejski może jeszcze #SaveYourInternet przed 4-5 lipca


Komisja Prawna (JURI) PE dopiero co opowiedziała się za automatycznym filtrowaniem treści. Jednak to dopiero początek – ostateczna decyzja zostanie podjęta na głosowaniu plenarnym Parlamentu Europejskiego. Skontaktuj się więc niezwłocznie z europosłami! Powiedz więc im, że powinni bronić internatu przed cenzurą i monitoringiem.

źródło: #SaveYourInternet

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other