Wataha – Nie dorżniecie nas!

Informacje, wiadomości i fakty.

Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy
WatNDN

Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Do aresztu trafi 21–latek, na którym ciąży sześć zarzutów, w tym dotyczący sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Gdańsku. Według nieoficjalnych informacji podejrzany to wnuk b. prezydenta Lecha Wałęsy. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.

Prowadził pijany, znieważył policjantów. Pięć zarzutów dla wnuka Wałęsy

 

Pięć zarzutów, w tym dotyczących jazdy po pijanemu, uszkodzenia trzech aut i znieważenia policjantów postawiono zatrzymanemu w niedzielę w Gdańsku…

O decyzji sądu poinformował PAP rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.

Sąd Okręgowy na wtorkowym posiedzeniu rozpatrywał zażalenie prokuratury na decyzję sądu niższej instancji z ub. tygodnia, uznającej, że wobec Dominika W. wystarczy zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 10 tys. zł kaucji.

– Sąd odwoławczy uznał, że na obecnym etapie postępowania poręczenie majątkowe nie jest środkiem, który w należytym stopniu zabezpieczy jego tok. Sąd wskazał na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa – bezprawnego wpływu na na tok postępowania przygotowawczego – wyjaśnił Adamski.

Sześć zarzutów

Tydzień temu 21–letniemu Dominikowi W. postawiono sześć zarzutów. Pięć z nich postawiła policja, szósty – najpoważniejszy – prokuratura. Prokuratorski zarzut dotyczył „sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym”. Czyn taki zagrożony jest karą do 8 lat więzienia. 21–latek nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk wyjaśniała, że zarzut umotywowany był tym, że mężczyzna prowadził auto w stanie nietrzeźwości i nie mając uprawnień. Kierując poruszał się od krawędzi do krawędzi jezdni, wjeżdżał również na chodnik, zmuszając pieszych do ucieczki i wykonywał manewry, w efekcie których uderzył w inne pojazdy.

Policja przedstawiła Dominikowi W. m.in. zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze informowali, że badania toksykologiczne krwi wykazały, iż mężczyzna miał 1,88 promila alkoholu w organizm

 

Pełen artykuł można przeczytać pod adresem: Areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other