Wataha – Nie dorżniecie nas!

Informacje, wiadomości i fakty.

Blogi, felietony KnL

Fulop na kongresmena?

Afera z planami demontażu Pomnika Katyńskiego w Jersey City i aroganckie zachowania burmistrza Fulopa wobec polskich władz i Polonii nie są przypadkiem i nie wynikają tylko z jego osobistej do nas niechęci czy historycznej ignorancji.
Jersey City, przezywane 6 dzielnicą Nowego Jorku, zaangażowano w walkę fanatycznej, nowojorskiej opozycji. To walka z polityką zagraniczną Donalda Trumpa, z poparciem USA dla Polski, podobnie jak uchwała Kongresu S 447. Polonię nowojorscy Żydzi, zaciekli Demokraci, uznają za elektorat Trumpa, a Polskę za konkurenta Izraela w rozdziale pomocy zbrojeniowej. To amerykański KOD walczy z nami.
Celem wielorakich ataków na Polskę – zarówno ze strony polityków izraelskich, jak i żydowskiego lobby w USA, jest zminimalizowanie amerykańskiej obecności na wschodniej flance NATO, a zwiększenie na Bliskim Wschodzie. Zdaniem izraelskich polityków każdy amerykański czołg nad Wisłą to marnotrawstwo, bo powinien bronić granic Izraela. Wizyta Netanjahu u Putina w 24 godziny po rozpoczęciu “afery” z nowelizacją ustawy o IPN też nie była przypadkiem. Co trzeci obywatel Izraela jest rosyjskojęzyczny i oczekuje zbliżenia z Rosją. Ta ostatnia przestała popierać kraje arabskie w sposób bezwarunkowy i staje się nowym sojusznikiem Izraela. Ceną za ten sojusz jest psucie relacji polsko-amerykańskich. Poprzez ludzi w rodzaju Wiaczesława Kantora, prezesa Kongresu Żydów Europejskich, a prywatnie rosyjskiego oligarchy i poplecznika Władymira Putina, Moskwa ma świetne kontakty z diasporą żydowską i może artykułować swoje oczekiwania w zamian za eskalację działań w Syrii (a może i szerzej w przyszłości).
Nie zdziwię się zatem, jeśli burmistrz Steven Fulop otrzymał obietnicę kariery w Kongresie ze strony nowojorskich tuzów Partii Demokratycznej i wsparcie wydatków kampanii do kolejnego etapu przez samego George Sorosa.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other