Wataha – Nie dorżniecie nas!

Informacje, wiadomości i fakty.

Hiszpania: w Barcelonie manifestowali przeciwnicy niepodległości Katalonii 
WatNDN

Hiszpania: w Barcelonie manifestowali przeciwnicy niepodległości Katalonii 

Hiszpania: w Barcelonie manifestowali przeciwnicy niepodległości Katalonii 

 

Na ulice Barcelony wyszło w niedzielę ok. 15 tys. przeciwników oderwania się Katalonii od Hiszpanii; wielu niosło flagi fikcyjnego regionu nazwanego „Tabarnią”, którego niepodległościowe ambicje mają służyć ośmieszeniu ideologii zwolenników secesji regionu.

Niosąc flagi Hiszpanii i fikcyjnej „Tabarnii” protestujący przeszli przez centrum miasta, aż do siedziby lokalnego rządu. „Jesteśmy tutaj, ponieważ mamy dość, dość tego procesu niepodległościowego i tego, że mniejszość prowadzi nas do zguby” – powiedział jeden z uczestników marszu, cytowany przez AFP.

Pomysł na ośmieszanie idei uniezależnienia się Katalonii poprzez ambicje niepodległościowe fikcyjnej „Tabarnii” zrodził się tuż po wyborach regionalnych z 21 grudnia, w którym zwolennicy secesji odnieśli zwycięstwo i otrzymali 47,5 proc. głosów.

Marsze przeciw planom oderwania Katalonii popierają między innymi dwie partie: liberalna Ciudadanos oraz Partia Ludowa premiera Hiszpanii Mariano Rajoya.

W styczniu przeciwnicy niepodległości regionu mianowali katalońskiego dramaturga i satyryka Alberta Boadellę „prezydentem Tabarnii na uchodźstwie”, co jest odniesieniem do byłego premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta, który przebywa w Brukseli, gdzie schronił się przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości.

„To żart, który ma sprawić, że zwolennicy niepodległości uzmysłowią sobie, że ich argumenty są śmieszne, a cały proces (secesji) jest absurdalny” – powiedział AFP jeden z uczestników niedzielnego protestu.

Pełen artykuł można przeczytać pod adresem: Hiszpania: w Barcelonie manifestowali przeciwnicy niepodległości Katalonii – RadioMaryja.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other